top of page

FYZIOTERAPIA A MASÁŽE

“Priemerný učiteľ hovorí, dobrý učiteľ vysvetľuje, výborný učiteľ spredvádza, skvelý učiteľ inšpiruje.” 

 

WILLIAM ARTHUR WARD

Fyzioterapia_a_masaze_TaT_TUaTERAZ.jpg

PRE KOHO?

Účinná cesta, ktorá odstraňuje napätie i bolesti pohybového aparátu a vedie k celkovej regenerácii. Pravidelnou starostlivosťou a cvičením sa môžete cítiť dobre v akýchkoľvek podmienkach. Spoločnou spoluprácou dokážeme prekonávať obmedzenia a nachádzať možnosti v tom, čo potrebujete. Venujeme sa akútnym i chronickým poruchám pohybového systému. Veková kategória je neobmedzená. Každý pohyb

a každá terapia mení štruktúru Vášho organizmu a nastáva celková regenerácia. Môže to byť aj o tom ako sa zosúladiť s vlastným telom, mysľou a dušou a sám sa uzdravovať. Nájsť rovnováhu a cítiť sa uvoľnene. Našou spoluprácou dokážeme prekonávať obmedzenia a nachádzať možnosti v tom čo potrebujete. 

ZAMERANIE?

Venujeme sa rôznym metódam terapie. Jednou z nich je Vojtova metóda, ktorej princípom je fakt, že v centrálnom nervovom systéme človeka sú geneticky zakódované vrodené pohybové vzory. Ďalšou metódou je viscerálna terapia, ktorá pracuje s vnútornými orgánmi, ktorých funkcia je nejakým spôsobom narušená. Rôzne formy mobilizačných techník, mäkké techniky – manuálne ošetrenie mäkkých štruktúr, postizometrická relaxácia svalov a šliach, strečing, senzomotorická stimulácia, dynamická neuromuskulárna stabilizácia, popôrodné cvičenia, fyzio-diagnostika, tréningy s fyzioterapeutom a množstvo ďalších metód pre regeneráciu tela i duše.

MASÁŽ

Masáž je súčasťou mechanoterapie, čo je sústava hmatov, ktorými sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Jej cieľom je zlepšenie funkčnej schopnosti, odstránenie únavy a samozrejme aj liečenie.

bottom of page